Úvod » O nás

O nás

Něco z historie

Kunětickou zmrzku jste mohli poprvé ochutnat v květnu 2006. Ve skutečnosti to byla zmrzlina z Opočna, ale Kunětická zmrzka proto, aby si lidé lépe zapamatovali, kam na poctivou zmrzlinu vyrazit. Z počátku to byl takový pokus, zda by se pár lidí na zmrzlinu v tak malé obci zastavilo. Ve starém karavanu s jedním starým rakouským strojem začínal být o zmrzlinu zájem. Zmrzlina, která nebyla našlehaná a po líznutí jste v ústech neměli pěnu, ale skutečnou zmrzlinu, se začala roztáčet a starý stroj přestával chvilkami stíhat domražovat.

Rok 2007. V karavanu, který již potřebuje nutnou dávku opravy, se objevuje druhý rakouský stroj. Lidé se těší na další dávku zmrzliny z Opočna, nejvíce na vanilkovou, o které se říká, že je u nás tak dobrá, jako byla dříve na Pardubickém nádraží. V karavanu začíná být větší a větší teplo.

Začíná jaro 2008. Karavan se nám už vůbec nelíbí, je neprostorný, nevzhledný a my chceme, aby se u nás brigádníkům, zmrzlinářům dobře pracovalo a aby zmrzlinárna upoutala i svým kulturním zázemím. Budujeme proto nový stánek. Úloha na první pohled jednoduchá, avšak vzhledem k památkovému území složitější na splnění podmínek jeho vzhledu, velikosti a uspořádání. Nevzdáváme to a stánek stojí. Jaká úleva! Máme pitnou vodu, nemusíme již v rukou nosit balíky balené vody. Máme odpad, nemusíme několikrát denně kontrolovat kýbl, zda nepřetéká. Máme dostatek teplé vody na pohodlné mytí, nemusíme tudíž nosit kýble vody do zásobního sudu. Uf Smile Zase se naše práce o krůček zpříjemňuje.

Rok 2009 byl velmi zajímavý. Objevuje se v našem okruhu asi 5ti kilometrů několik konkurenčních stánků. Snažíme se reagovat pružně a poctivě – stávají se z nás opravdoví zmrzlináři. Už si nevystačíme pouze se smícháním Opočenského sáčku s vodou. Chceme být stále lepší a originálnější. Zkoušíme pár receptur z čerstvého ovoce. Dřeňové zmrzliny se ve větších vedrech stávají stále více oblíbenější a ve spojení s vanilkou je to opravdová lahůdka.

V roce 2010 se chceme hodně zlepšovat. Navštěvujeme zmrzlinářské kurzy, několikadenní školu s Italskými mistry, potravinářské veletrhy apod. Čerstvé ovoce a nejlepší smetana nám zaručují, že se k nám lidé vrací. A nejen suroviny dělají zmrzlinu tak dobrou. Je to také nesčetně hodin práce na recepturách či zlepšování se v komunikaci se zákazníky. Na tom všem záleží, zda budete Vy, naši zákazníci nejen spokojeni, ale něco víc. Nadšeni! Že se budete vracet a pokaždé nám přivedete i někoho dalšího z vaší rodiny, z vašich kolegů z práce, z vašich přátel. Za to vám děkujeme a věřte, že se budeme snažit dál dělat svoji práci srdcem, aby to bylo na výsledné chuti znát  Smile a poctivá, dobrá zmrzlina přece k létu patří. Zmrzlina je pocitová záležitost, která pomáhá navodit pohodu, klid, relax. Nutno podotknout, že si také moc Vážím všech našich brigádníků a pokud se na Vás některý den méně usmívají, odpusťte jim to. Je to opravdu dřina.

2011-2014 Neustále pracujeme na tom, abychom byli se svojí zmrzlinou originální. Vymýšlíme různé příchutě, postavené na vlastních recepturách (maková, perníková apod.). Také jsme vyzkoušeli vyrobit alkoholové zmrzky, jako např. vodka s džusem, šampaňské, pivní, griotková apod. Experimentování nás baví a odměnou za to jsou vaše úsměvy a stále častější návštěvy s celou rodinou a přáteli. Moc si vás, zákazníků vážíme a proto jsme otevřeni každé vaší zpětné vazbě k naší práci. Za sebou máme také zkušenost s vyrobením zmrzliny jen s ovocným cukrem (fruktózou). Každý pěkný, teplý, slunečný den pro vás připravujeme tři druhy poctivé domácí zmrzliny. Zmrzlinařina nás baví, děkujeme za vaši věrnost a přejeme vám krásná, příjemná, radostná léta s Kunětickou zmrzkou :o)

2015 - v tomto roce máme za sebou již 10.sezónu. Čas neuvěřitelně letí. Letos jsme vyzkoušeli další nové příchutě - do jogurtové jsme přidali kousky meruněk, vyráběli jsme více druhů zmrzliny s čerstvými bylinkami (např. jahodovou s mátou, bezinkovou s meduňkou). Naši zákazníci mohli také ochutnat okurkový jogurt a konopnou zmrzku. Velké oblibě se těší dárkové poukazy Smile Cítíme se být i společensky zodpovědným "podnikem", protože jsme finančně či jinak (např. zmrzkou zdarma) jsme podpořili pořádání různých akcí (např. Sraz moskvičů, Pohádkový les od Domova Ráby) i některé organizace (Montessori třídy ZŠ, ZUŠ Bonifantes, Dobrovolné hasiče Kunětice). Dětem jsme v den vysvědčení zdarma rozdali přes 80 zmrzlin. Máme ze své práce velikou radost, moc rádi pozorujeme úsměvy našich zákazníků při pochutnávání si na naší zmrzce. Zvládli jsme i nepříjemnost s vykradením naší provozovny (byl nám bez jakékoli náhrady odcizen jeden ze zmrzlinových strojů). S novým strojem nám přišla příležitost točit o jeden druh zmrzky denně navíc, což naši zákazníci velmi uvítali. Nu, vše špatné vždy přinese něco dobrého. Těšíme se na další sezónu, při které bychom s vámi rádi společně oslavili 11 let Kunětické zmrzky. Nechte se překvapit....a hlavně....zůstaňte nám i nadále věrní a jezděte na naši zmrzku. Těšíme se z každé vaší návštěvy Wink DĚKUJEME!

2016 - docela náročná sezóna (od 20.6. do 31.8. byla uzavřena celá obec Kunětice kvůli výstavbě kanalizace). Průjezd obcí byl motoristům zakázán, našimi zákazníky tedy byli jen pěší, cyklisté a bruslaři. Výhoda byla v tom, že byla bezpečná cesta po silnici a mohli se k nám tak dostat např. i děti, které jely poprvé delší trasu na kole. V tomto roce jsme začali zkoušet nový produkt - Kunětickou zmrzku na klacku - ručně vyráběné domácí nanuky a také zmrzku v tubě (PiMo). Za nanuky jsme obdrželi ocenění Česká chuťovka 2016 a také Dětská chuťovka 2016, pro které jsme si jeli do krásných, slavnostních prostor Senátu České republiky. Pochlubit jsme se také mohli prvními zmrzlinovými dorty Smile Sezónu jsme díky vám, věrným zákazníkům ustáli a těšíme se až to rozjedeme v roce 2017 - naší již 12.sezóně Wink

2017 - v letošním roce začal prodej zmrzliny díky chladnému počasí o dost později než v letech předchozích. Rok 2017 přináší mnoho novinek nejen v příchutích. Zákazníci mohli ochutnat zmrzku chlebovou, slaný karamel, hrušku s rukolou, farmářský sýr, čokoládu s chutí pralinky, exotický citrua yuzu a další. O nanuky a zmrzlinové dorty je stále větší zájem. Pustili jsme se do rekonstrukce obchůdku za zmrzlinovým stánkem, jehož prostory jsme zpříjemnili jak zákazníkům, tak nám samotným při výrobě zmrzky. Další novinky, které teprve chystáme ještě zatím nebudeme prozrazovat Wink

Anketa

BlueBoard.cz

Kontaktujte nás

Kunětická zmrzka
Tel.: +420 777 008 003
zmrzlina@kunetice.cz